Gyakran Ismételt Kérdések XXIV.
De gustibus non est disputandum - Az ízlésekről nem érdemes vitatkozni.
Már az ősrégi latin mondás is felhívta a figyelmet a különböző ízlések fölötti viták meddő voltára. Épp ezért az alábbi esetekkel kapcsolatos magánvéleményeimet csak dőlt betűvel közlöm. Az esetek megtörténtek és bár én nem voltam szemtanújuk, ám számomra abszolút hiteles emberek mesélték nekem.
1.
Az egyik rock-együttes gitárosa úgy teszi kezét gitározás előtt még síkosabbá, hogy zsíros kenyeréről tesz egy kis zsírt kezeire is. Ez egyszer odáig fajult, hogy mivel éppen nem volt akkor a közelben zsíros kenyér, hősünk az étterem konyhájában a pörköltből szerezte be.
Hát nem tudom... Én pontosan az ellenkezője vagyok: mániákus kézmosó. Talán ez egy kissé higiénikusabb...
2.
Egy basszusgitáros úgy lazítja fel ízületeit gyakorlás előtt, hogy sokáig váltogatva jéghideg és forró vízbe mártja kezeit.
Ezzel kapcsolatban csak címszavaim vannak: reuma és reumatológia az 50. év felett. Javaslatom, hogy ami nem biztos, azt inkább ne...
3.
Egy fiatal srác betért egy hangszerüzletbe, hogy kipróbáljon egy elektromos gitárt. Néhány perccel később az eladók fülét elviselhetetlen zenei hamisság csapta meg. Odarohantak a sráchoz, hogy mit csinál, miért nem hangolja be a gitárt, mire a srác közölte, hogy ő már behangolta és azt a hangolást használja, amit az ő Metallica-poszterén látott. Tehát a srác a gitárt a fotón szereplő gitár hangolókulcsainak állása alapján hangolta be...
No komment.
4.
Egy gitáros azt állítja, hogy azért nem tér át a folyamatos fel-lepengetésre, mert szerinte a húrváltáskori lepengetés genetikailag (!) kódolva van.
Nincs olyan dolog, amit az emberi elme ne volna képes megtanulni. Sőt, az ember tudatosságával képes felülírni ösztönprogramját is. Én személy szerint nem tudom elhinni, hogy valaki az ilyen kijelentést komolyan gondolja. Ez csak azt bizonyítja, hogy egy dolog azért genetikailag mégis kódolva: az emberi hülyeség. De várjunk, van erre egy jobb mondás Einsteintől: "Két dolog végtelen, az emberi butaság és a világegyetem, de az utóbbiban nem vagyok biztos."