Scuttle Butting - Stevie Ray Vaughan
A szerzői jogi állásfoglalások a Szerzői jogok című fejezetben tanulmányozhatók.
You can read copyright statements in the chapter Copyright.
Számomra Hendrix és Jimmy Page mellett SRV volt az, aki a csontig lerágott blues-pentaton közhelyeket képes volt élő, lüktető, blues-centrikus zenévé varázsolni. Fellépései során mindig teljes művészi átéléssel adta át magát a zenének, soha nem voltak félvállról vett koncertjei. Az alábbi dal a "metamorfózis" egyik csúcsterméke, hiszen jól bevált E-blues pentatonban vagyunk, ám a virtuózitás és a zenei melység oly mértékben lényegíti át a skálát, hogy szinte rá sem ismerünk. Kottát sajnos szerzői jogi okokból nem publikálhatok és csak remélem, hogy ezen a fantasztikus dal Szilágyi Tomi által feljátszott videója nem lesz a későbbiekben letiltva YouTube-csatornámon.
Érdekességként jegyzem meg, hogy Tamás rekordidő alatt, nagyjából 2 hét után már szállította is dalt lejátszási sebességben. Ez elsősorban az ő kimagasló tehetségének bizonyítéka, de egy kissé talán a Pénzes-féle módszertan pedagógiai hatékonyságának is köszönhető.
A kotta publikálója (Guitar Techniques) egyébként ugyanazt a hibát követi el, mint Stevie Morse - TC Shuffle című dalánál. Itt is 3# (!) előjegyzésű E-mixolíd skálát ad meg alaptonalitásnak...
Forrás - Source: Guitar Techniques
...holott az közelebb áll az E-moll pentaton - E-blues pentaton hangnemhez:
Az utóbbi dalokat én 1# előjegyzéssel kottáznám le, bár vannak olyanok, akik -mivel az E-moll pentatonban nincs Fisz hang (1#) -, előjegyzés nélkül is nekiesnének. A 3# előjegyzés egyébiránt stimmel E-mixolíd esetében az alábbi egyesített alapskála-táblázat alapján.
E-pentaton - teljes
E-pentaton - 1. fok
E-pentaton - 2. fok
E-pentaton - 3. fok
E-pentaton - 4. fok
E-pentaton - 5. fok
E-pentaton - 1. fok 12. fekvésben